Fotogalerie - Muzeum Ziemi Wałeckiej

Echa Młodej Polski – fotoreportaż

Sztuka papieru

Dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Marii Diduch „Wewnętrzny ład przestrzeni – sztuka papieru”.  Wernisaż 17 września 2017 o godz. 12.30. Wystawa czynna do 29 października 2017 r.

Obrazy z II wojny światowej

1 września na terenie skansenu fortyfikacyjnego Grupy Warownej Cegielnia odbyło się otwarcie wystaw ukazujących obrazy z II wojny światowej. Pierwsza z nich to wystawa plenerowa „Oczami wroga. Wrzesień ’39 w fotografii niemieckiej i sowieckiej”.
Druga to wystawa fotograficzna „Woldenberg – jenieckie losy oficerów Września”, która dotyczy losów blisko 7 tysięcy polskich żołnierzy osadzonych w obozie jenieckim Woldenberg II C (dzisiejszy Dobiegniew).

SMAKI DZIEDZICTWA

W ramach EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA – SMAKI DZIEDZICTWA.

W programie m.in.:  dawna kuchnia, wędzenie ryb, warzenie soli i opowieści o rybach i rybakach

V RAJD

V RAJD SZLAKIEM FORTYFIKACJI ZIEMI WAŁECKIEJ.

Dwa dni zwiedzania niebanalnych miejsc połączonych z niesamowitą atmosferą – tak można podsumować V Rajd Szlakiem Fortyfikacji Ziemi Wałeckiej (w tym roku nie tylko Ziemi Wałeckiej). Oczywiście rajd by się nie odbył bez naszych wspaniałych uczestników. Siła leży w umiejętności wspólnej zabawy.   Wielkie dzięki wszystkim i każdemu z osobna za stworzenie tak niepowtarzalnej atmosfery – jesteście wielcy! Dziękujemy!
Załoga GWC

Strona 1 z 212